WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Unicef Polska „Wszystkie Kolory Świata” . Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dzieci. Poprzednie trzy edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z Państwa strony i dlatego mamy nadzieję, że i tym razem zaangażują się Państwo w pomoc dzieciom.
W ramach akcji będziemy przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczka taka nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj,
z którego pochodzi, jakieś hobby. Tymi informacjami dzieci wraz z rodzicami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Wszystkie lalki zostaną zlicytowane podczas specjalnej aukcji na balu karnawałowym, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szczepionki dla dzieci w Angoli.

I tu prośba do Państwa, do uszycia i ubrania laleczek potrzebujemy różnego rodzaju materiałów, tasiemek, dodatków pasmanteryjnych oraz włóczki na włosy. Jeśli ktoś z Państwa posiada takie rzeczy bardzo prosimy o dostarczanie ich do wychowawców grup.

Agnieszka Werecka

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>