Archiwa kategorii: Zdjęcia

Gumisie w Magicznym Świecie Owadów

Nasze Gumisie  wpadły w marcową środę  (15 marca 2023) do Biblioteki Pedagogicznej. Obejrzały wystawę „Magiczny świat owadów” i wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Hanna Ciepielę i Magdalenę Janas. Wystawa zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie, wszyscy bawili się znakomicie!  


Kangury na wystawie „Magiczny świat owadów”

29 marca Kangurki odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną i obejrzały wystawę „Magiczny świat owadów”, a potem wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Hannę Ciepielę i Magdę Janas. Dzieci były pod wrażeniem owadziego świata, kolorowego, fruwającego ale i strasznego i gryzącego.


Mikołajkowe spotkania

6 grudnia jest ważnym dniem dla każdego… i dużego i małego… W naszym przedszkolu w tym dniu zorganizowane zostało Kino Bambino, w ramach którego dzieci mogły obejrzeć film pt. „Chłopiec zwany Gwiazdką”. W trakcie seansu naszą placówkę odwiedził Święty Mikołaj, który zostawił dzieciom w salach zabawki i poleciał do innych przedszkoli. Na szczęście spotkał się z nami jeszcze po południu i każdemu dziecku wręczył

Czytaj więcej


Policjanci w przedszkolu

W czwartek, 24.11.2022r. gościliśmy w przedszkolu prawdziwych policjantów. Nie, nie, dzieci były grzeczne 🙂 Policjanci przyszli, by przypomnieć dzieciom numery alarmowe, a także o bezpiecznym zachowaniu na drodze, chodniku, czy podczas spotkania z psem. Przedszkolaki mogły także zapoznać się ze sprzętem i akcesoriami policyjnymi. Bardzo żałowały, że nie mogły podotykać pistoletów 🙂  


Jak Gumisie szukały Znajdka

     W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy Gumisiów odwiedziły pobliską Bibliotekę Pedagogiczną. Wzięły tam udział w warsztatach opartych o książkę Dobrosławy Rurańskiej „Znajdka”. Wykorzystując elementy pedagogiki zabawy dzieci uczyły się identyfikować i nazywać różne stany emocjonalne oraz wyrażać własne potrzeby.  W części warsztatowej przedszkolaki  wykonały pracę plastyczną inspirowaną czytaną książką.


Gumisie w schronisku dla zwierząt

We wtorek  8 listopada przedszkolaki z grupy „Gumisiów” odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ”Azorki” w Gorzowie Wlkp. Celem wycieczki było przekazanie zebranej karmy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji  ”Pełna miska dla schroniska”.  Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Czytaj więcej


Gumisie z wizytą w kuchni

W ramach tematyki kompleksowej o urządzeniach elektrycznych, nasze Gumisie odwiedziły przedszkolną kuchnię. Pani kucharka pokazała przedszkolakom z jakich sprzętów korzysta podczas przygotowywania posiłków dla dzieci. 


Wycieczka Kangurków do Narodowego Parku Ujścia Warty

2 listopada straszaki wybrały się na wycieczkę do Narodowego Parku Ujścia Warty.  Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach w ośrodku w Chyrzynie. Starszaki dowiedziały się mnóstwa informacji na temat pszczół – m.in. ich wyglądu czy efektów ich pracy. Dzieci poznały różne smaki miodu i obserwowały w jaki sposób powstaje świeczka z wosku pszczelego. Każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą na pamiątkę taką świeżo przygotowaną

Czytaj więcej


Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej WOM

W połowie października straszaki wybrały się do pobliskiej Biblioteki Pedagogicznej WOM na warsztaty pt. „Gorzowskie Legendy”. Dzieci najpierw zwiedziły pokonkursową wystawę prac na temat gorzowskich legend. Z zaciekawieniem odgadywały o jakiej legendzie mówią nagrodzone prace. Następnie same zamieniły się w rysowników i w grupach tworzyły ilustracje do legendy o Smokach Gorzowskich. Dzięki uprzejmości pani Hanny Ciepieli mogliśmy także zejść do podziemi biblioteki i zobaczyć

Czytaj więcej


Wizyta w muzeum

Podczas wizyty w Muzeum Lubuskim nasze Kangurki poznawały historię powstania naszego miasta – Gorzowa Wielkopolskiego. Dzieci zapoznały się z wyglądem herbu, flagi, miały również możliwość poznania Legendy o Żelaznej rybie.