Archiwa kategorii: 2014/2015

Praca zdalna w Krasnoludkach

Poniżej znajdziecie Państwo propozycję zabaw i aktywności dla swoich dzieci w ramach zdalnego nauczania.  PLAN PRACY 25 DO 27.03.2020


Zimowe zabawy Krasnoludków

Jednak pani Zima postanowiła nas odwiedzić czym sprawiła nam ogromną radość.  Wreszcie napadało więcej śniegu, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Krasnoludki z wielką ochotą baraszkowały na śniegu, robiły słynne aniołki, rzucały się śnieżkami, zjeżdżały na sankach, tropiły ptaki no i oczywiście ulepiły bałwana.


Odwiedzili nas strażacy

W październiku odwiedzili nas panowie strażacy. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził wóz, którym przyjechali. Każdy mógł do niego wsiąść i przymierzyć strażacki hełm. Panowie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i pokazali sprzęt, którego używają podczas wykonywania swoich trudnych i odpowiedzialnych zadań. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a nasi dzielni strażacy pożegnali nas sygnałem „strażackiej syreny”.


Krasnoludki w ogrodzie

W tym roku jesień nas rozpieszczała , pogoda była piękna, więc codziennie korzystaliśmy z naszego pięknego ogrodu, nasze maluchy uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, najchętniej korzystają ze sprzętu terenowego, bawią się w piratów na naszym statku oraz przeliczają kaczki, które pływają w pobliskiej Kłodawce.


Maluchy w kosmosie

W lutym maluchy poznawały kosmos, rozmawialiśmy o planetach , gwiazdach i galaktykach. Pod koniec tygodnia postanowiliśmy wybrać c się w kosmiczną podróż. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w budowę ogromnej rakiety, same ją ozdobiły i wyposażyły w odpowiedni sprzęt, następnie każdy mógł na chwilę zostać dzielnym kosmonautą i odbyć „podróż na odległe planety”, podobno niektórym udało się spotkać z ufoludkami.


Grupa I „Krasnoludki”