Archiwa kategorii: Aktualności

Bruder Jakob, Wie heißt das Tier? , Rolf Zuckowski – Die Jahresuhr


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – zajęcia z języka niemieckiego


Sprawozdanie z zorganizowanych imprez, uroczystości i wycieczek w przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w pomocy, w organizacji imprez i wycieczek w roku szkolnym 2021/2022 oraz w finansowaniu wielu działań w przedszkolu. Ewa Bandkowska – dyrektor przedszkola SPRAWOZDANIE_2021-22


Starszaki w kinie Helios

29 czerwca najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na ostatni wspólny seans do pobliskiego kina Helios. Mieliśmy do dyspozycji całą salę, więc we własnym gronie obejrzeliśmy film animowany pt. Buzz Astral.  


Wycieczka do Zielonej Góry

We wtorkowy poranek, 28.06.2022r. grupy Kangurów i Smerfów wyjechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Dzieci obejrzały seans filmowy w Planetarium, spacerowały zielonogórskim deptakiem, aktywnie uczestniczyły w wystawie w Centrum Nauki Keplera oraz zwiedziły Ogród Botaniczny. Wycieczka długa i wyczerpująca, ale dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.   


XXII edycja Góry Grosza zakończona!

Monety zebrane w tegorocznej akcji Góra Grosza zostały policzone, oczywiście z pomocą naszych przedszkolaków. W tegorocznej akcji charytatywnej zebraliśmy sumę 306 złotych i 20 groszy.. Pieniądze zostały przekazane przez urząd pocztowy do Warszawy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom.. Dzięki Wam mieliśmy możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Uświadomiliśmy nasze przedszkolaki, że oddając chociażby jeden grosz,

Czytaj więcej


Nagroda w konkursie „Moje ulubione drzewo”

Najstarsza grupa przedszkolna brała udział w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Kangury zdobyły II miejsce i w nagrodę wybrały się w czwartek, 23.06.2022r. do pobliskiego parku na warsztaty terenowe pt. „Jakie to drzewo”. Panie z Urzędu Miasta zapoznały dzieci z nieznanymi gatunkami drzew oraz zaproponowały dzieciom ciekawe gry. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej ciężkiej pracy.   


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

We wtorek, 21.06.2022r. najstarsza grupa przedszkolna „Kangurki” ostatni raz wystąpiła przed swoimi rodzicami. Uroczyste zakończenie roku odbyło się na naszym przedszkolnym podwórku. Pogoda dopisała a dzieci spisały się na medal, prezentując wiersze i piosenki. Było Tango, Kankan, „Leń”, „Kłamczucha”… Życzymy Starszakom udanych wakacji!


Koncert Agencji Artystycznej „Pro Musica”

Ostatni koncert w tym roku szkolnym z cyklu „Pokochaj muzykę i bajki” zatytułowany był „To nieprawda, że dinozaury wyginęły”. Dzieci zostały przeniesione w świat fantazji słuchając zabawnej historii, tym razem związanej z dinozaurami. Przeżycia estetyczne wzmocniły dwa instrumenty: flet poprzeczny i gitara elektryczna. Koncert został doskonale przyjęty przez nasze przedszkolaki, które bawiły się wspaniale przy muzyce i barwnej opowieści.


Wycieczka do Owczogrodu

Z okazji Dnia Dziecka Krasnoludki i Gumisie wybrały się na wycieczkę do Owczogrodu. Dzieci miały okazję poznać pracę pasterza – pana Macieja, który oprowadził wszystkich po swoim gospodarstwie wiejskim. Największą atrakcją było zwiedzanie owczarni oraz prezentacja psa zaganiającego rasy Border Collie. Przedszkolaki podczas ciekawych zajęć miały za zadanie znaleźć skarb w ogromnym labiryncie wykonanym z belek siana, doiły i strzygły planszowe owieczki. Czas na

Czytaj więcej