UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji „Kangurki” zaprosiły do swojej sali, w godzinach porannych wszystkie grupy i personel przedszkola, a po południu swoje rodziny, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.
Scenariusz prezentacji multimedialnej i montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne związane z okresem niewoli,
a także patriotyczne, tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.
Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Przywołując pamięć odległych wydarzeń i emocje osób, które często stawały przed bardzo trudnymi wyborami, dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Na zakończenie uroczystości pięknie zatańczyły poloneza z filmu pt. „Pan Tadeusz”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Obchody 11 listopada w przedszkolu to wyraz naszego szacunku i hołd dla tych pokoleń, które walczyły o wolność Polski, poświęcając często w tej walce wartość najcenniejszą – swoje życie.

Wanda Dynkwald