„Pa, pa, pa…. tak orkiestra dęta gra”

W piątek 9 lutego dzieci z grupy Kangurków po raz kolejny  wybrały się na warsztaty muzyczno – plastyczne pt. „Pa, pa, pa…. tak orkiestra dęta gra”, które odbyły się w MCK „Chemik”. Tym razem w trakcie warsztatów dzieci poznały instrumenty z rodziny saksohornów. Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej wygląd i budowę saksofonu tenorowego i  barytonowego, a także mogły spróbować na nich zagrać. Okazało się , że nie jest to takie proste, jak mogło się wydawać.  Następnie pani Ewa zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne, podczas których, same wykonały trąbkę. Bardzo polubiliśmy  te spotkania i już nie możemy doczekać się kolejnego .

Agnieszka Werecka