OLIMPIADA EKOLOGICZNA Z WIEDZY O GOSPODARCE ODPADAMI KOMUNALNYMI „JESTEM, MYŚLĘ, SEGREGUJĘ”

Dnia 7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Olimpiada Ekologiczna z wiedzy przedszkolaków o tematyce związanej z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, w tym z selektywną ich zbiórką. Organizatorem konkursu był Związek Celowy Gmin MG-6.  Zadaniem uczestników było  przyporządkowanie odpadów do właściwych pojemników. Każda drużyna otrzymała 55 kart z ilustracjami różnego typu odpadów i miała 15 minut na wspólne działanie. Spośród 13 drużyn biorących udział  w rywalizacjach, nasza okazała się najlepsza – zajęliśmy I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych „Małych Przyrodników” z koła ekologicznego, którzy pięknie zaprezentowali swoją wiedzę   i  umiejętności  na turnieju.

Wanda Dynkwald