Konkurs „Kto Ty jesteś? Polak mały”

Dnia 8.11.2018 nasze przedszkole wzięło udział w miedzy przedszkolnym konkursie wiedzy o Polsce pod hasłem „ Kto ty jesteś? Polak mały”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 25 w Gorzowie Wlkp. Nasze przedszkole reprezentowali Leszek Bojba, Lena Lewandowska oraz Laura Wojner. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem hymnu Polskiego. Następnie dzieci przystąpiły do konkursu. Pytania dotyczyły m.in. symboli narodowych, największych rzek, miast. Dzieci wykazywały się wiedza na temat sławnych Polaków, legend związanych z Polską. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury. Po podliczeniu punktacji okazało się, że każdy zespół zdobył maksymalną ilość punktów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Kinga Fołta