Kangurki na poczcie

Aby dowiedzieć się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata grupa starszaków udała się na pocztę. W okienku zakupiliśmy kopertę i znaczek pocztowy, a następnie napisaliśmy krótki liścik do pani dyrektor, zaadresowaliśmy kopertę, nakleiliśmy znaczek i wrzuciliśmy list do skrzynki pocztowej. Pani Naczelnik poczty otworzyła przy nas skrzynkę i pokazała nam co dzieje się dalej z listem. Dzieci mogły obejrzeć pocztę od wewnątrz, ponieważ wpuszczono nas na zaplecze. Przedszkolaki dowiedziały się jak przebiega sortowanie, stemplowanie listów, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.
Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład: zrobić opłaty, założyć lokatę, wziąć kredyt, kupić gazetę lub nawet zabawki.
Po powrocie do przedszkola dzieci bardzo chętnie się bawiły się w zorganizowanym wcześniej kąciku pocztowym i utrwalały znajomość własnego adresu.

Joanna Korosteńska

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>