„Jesienne drzewa”

Jesień nierozerwalnie związana jest z początkiem roku szkolnego. Jest to też czas, kiedy pożegnać należy słoneczne lato i powitać kolorową, choć czasami i deszczową, jesień.  Zajęcia o tematyce jesiennej w grupie Kangurków rozpoczęliśmy od pogadanki na temat trwającej właśnie pory roku. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się, czy lubią jesień oraz z czym im się ona kojarzy. Rozmawialiśmy o tym, jakie są właściwe dla tej pory roku owoce i warzywa oraz jak zmienia się otaczający nas świat. Przypomnieliśmy sobie, które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz które ptaki odlatują do ciepłym krajów. Podsumowaniem zajęć o tematyce jesiennej było grupowe wykonanie jesiennych drzew.

Anna Sywiec