„Jedna kredka cały świat”

W piątek 31 marca grupa starszaków udała się na warsztaty do pobliskiej Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Łokietka. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Jedna kredka cały świat”, a prowadziła je pani bibliotekarka Monika Żołędziejewska. Pani Monika przeczytała dzieciom książkę Crocketta Johnsona Harold i fioletowa kredka. Dzieci zapoznały się z historią Harolda– chłopca, który przy pomocy magicznej kredki zmienia swój świat. Spotkanie miało na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, zachęcić do działania i twórczego fantazjowania. Cel został osiągnięty ponieważ po wysłuchaniu historii Harolda dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy plastycznej i za pomocą kredek stworzyły swój własny świat. Praca przyniosła dzieciom wiele radości.

Joanna Korosteńska