Majowe kodowanie

dav

Moje serce dla Ciebie to  majowe zajęcia w grupie Gumisiów  z cyklu  Kodowanie na dywanie.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wypowiedzi dzieci na temat  rodziców. Wszystkie wymienione przez dzieci  cechy zapisaliśmy na serduszkach i umieściliśmy wokół  wyrazów:   MAMA  ,  TATA.

Następnie dzieci dobrały się w grupy , otrzymały kolorowe kubeczki i układały z nich serduszko według własnego pomysłu.

W zabawie ruchowej „Halo mamusiu” dzieci musiały zapamiętać czynności odpowiadające danym hasłom i odpowiednio na nie zareagować.

Dużym wyzwaniem dla dzieciaczków była zabawa z symetrią na macie do kodowania, na której trzeba było dołożyć cegiełki tak, aby powstało serce. Najpierw wykonaliśmy wspólnie jedną pracę na dużej macie , na której była już ułożona połowa serca. Następnie dzieci w grupach pięcioosobowych wykonały to zadanie , wykazując się umiejętnością współpracy.

Ostatnie zadanie pokazało kto najlepiej radzi sobie z rysowaniem symetrycznym. Na karcie pracy dzieci dorysowywały  drugą połowę serduszka, kolorując właściwe   kratki. Znakomicie z zadaniem poradziła sobie Ala, Filip i Wojtek.

Joanna Korosteńska