Wiosna wierszem malowana

W dniu 21 marca 2017 r. spotkaliśmy się wszyscy w sali grupy „Kangurków”, aby uroczyście powitać nadejście wiosny.  Z tej okazji został przeprowadzony konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna wierszem malowana”. Uczestnikiem mógł zostać każdy przedszkolak, który wspólnie z rodzicami wybrał i przygotował do prezentacji wiersz o wiosennej tematyce. Celem konkursu była popularyzacja polskiej poezji dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

     W nastój wiosennego spotkania wprowadziła nas swoim występem grupa „Smerfów”, która zaprezentowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”. Następnie rozpoczęły się indywidualne prezentacje utworów poetyckich przez naszych wychowanków. Pomimo niezbyt wiosennej aury za oknem, wystrój sali oraz kolorowe stroje dzieci i wykorzystane podczas występów rekwizyty sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania z radością poddali się wiosennemu nastrojowi. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności. W konkursie wzięło udział 25 uczestników. Jury, w którego skład weszły panie:  Beata Pawlaczyk i Krystyna Bieńkowska (bibliotekarki), stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wyboru najlepszych.  I tak oto, po burzliwych obradach komisji, przyznano następujące miejsca:

  • I miejsce (ex quo) : Paulina Pacholak i Oliwier Nowak z grupy IV
  • II miejsce: Antonina Kortus z grupy III
  • III miejsce: Kasper Aniśkiewicz z grupy III
  • Wyróżnienia otrzymali: Leszek Bojba z grupy II, Nikodem Grabski z grupy II; Zofia Balkiewicz z grupy I i Piotr Kołupajło z grupy I

 Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

      Podczas wspólnego, wiosennego spotkania nie zabrakło również miejsca  na wspólną zabawę przy muzyce. Wszystkie dzieci ilustrowały ruchem nastroje zwierząt  budzących się z zimowego snu, a także czynności, jakie możemy wykonywać wiosną  na dworze, np. grę w piłkę, jazdę na rowerze czy łyżworolkach.

     Podsumowaniem obchodów pierwszego dnia wiosny było sadzenie wiosennych kwiatów w grupowych mini ogródeczkach.

   Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci do występów podczas Wiosennego Konkursu Recytatorskiego, a także dostarczenie do grup przepięknych roślin.

                                                        Organizatorzy: Wanda Dynkwald i Bogusława Rogulska

 

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>