Spotkanie ze Strażą Miejską

W ramach edukacji przedszkolaków w zakresie bezpiecznych zachowań dzieci pięcioletnie spotkały się z policjantem, strażakiem, a 15 października 2015 r. gościliśmy przedstawicielki Straży Miejskiej: panią Małgosię i Justynę .
Przede wszystkim funkcjonariuszki uczyły dzieci bezpiecznych zachowań podczas spotkania z obcym psem, przyjmując pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała w czasie ataku psa.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem pań uczyły się prawidłowo przyjąć taką pozycję.
Panie przypomniały wszystkim, że pieski wyprowadzamy na smyczy, a duże psy powinny mieć kaganiec podczas spaceru . Dzieci dowiedziały się, że wszyscy właściciele psów mają obowiązek sprzątać po swoich pupilach.

Poznaliśmy również zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Funkcjonariuszki pokazały nam jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach z udziałem osób obcych, np.: gdy próbują zabrać dziecko z podwórka lub dać dziecku cukierek, albo chcą dostać się do domu podczas nieobecności osób dorosłych. W zaaranżowanych sytuacjach dzieci pokazały, że wiedzą jak reagować na ewentualne zagrożenia.

Bardzo dziękujemy pani Małgosi i Justynie za wizytę w naszym przedszkolu.

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>