Dzień drzewa 2015

ŚWIĘTOWANIE DNIA DRZEWA

Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
W Polsce to święto obchodzone jest dopiero od kilkunastu lat i przybiera co roku coraz ciekawsze formy.
Przygotowania do tegorocznych obchodów Święta Drzewa rozpoczęliśmy już we wrześniu, ogłaszając międzyprzedszkolny konkurs plastyczno – ekologiczny pod hasłem „Drzewo – przyjacielem człowieka”. Celem tego konkursu było między innymi: kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczające środowisko, integrowanie przedszkolaków wokół idei ochrony drzew, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.
W dniu 12 października 2015 r. o godz. 12.00 spotkaliśmy się w sali „Kangurków”, gdzie została wykonana dekoracja do inscenizacji, zebrali się zaproszeni goście i mali aktorzy
Kółko teatralne pod kierownictwem nauczycielki Joanny Korosteńskiej przygotowało teatrzyk o treści ekologicznej „Pewnego razu w lesie” wg autorstwa Tadeusza Szarwaryna.
Jest to opowieść o tym jak łatwo jest zniszczyć przyrodę, która jest wspólnym dobrem i o tym, że przyszłość Ziemi zależy od nas wszystkich.
Po przedstawieniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i uczestnikom konkursu. Wszystkie prace, a napłynęło ich ponad 40, ukazały wysoki potencjał dzieci i pań nauczycielek. Starania uczestników zostały docenione i bardzo wysoko ocenione przez jury, któremu przewodniczyła pani Agnieszka Kucharczyk – artysta plastyk z Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp. Przyznano 6 nagród głównych, 4 wyróżnienia, a także dyplomy uczestnictwa dla wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie. Dzięki naszym sponsorom: Zakładowi Utylizacji Odpadów, Międzyszkolnej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, a także Lidze Ochrony Przyrody, sprawującej także honorowy patronat nad przedsięwzięciem, przedszkolaki otrzymały cenne nagrody i atrakcyjne upominki.

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>