„Gumisie w sadzie”

img 2072 (1)

Dnia 4 października nasze Gumisie ubrane w kalosze oraz kurtki przeciwdeszczowe wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do sadu w miejscowości Wysoka. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja naszych przedszkolaków. W sadzie powitali nas właściciele, którzy oprowadzili nas oraz opowiedzieli kilka ciekawostek. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych owocowych drzewek oraz ze smakiem zjadały śliwki oraz jabłka. Największą jednak atrakcją dla naszych maluchów był ciągnik orający pole. Wycieczka sprawiła radość wszystkim uczestnikom dlatego z utęsknieniem czekamy na kolejną wyprawę.

Katarzyna Piasecka

img 2072 (1)