Archiwa kategorii: 2021/2022

Starszaki w kinie Helios

29 czerwca najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na ostatni wspólny seans do pobliskiego kina Helios. Mieliśmy do dyspozycji całą salę, więc we własnym gronie obejrzeliśmy film animowany pt. Buzz Astral.  


Wycieczka do Zielonej Góry

We wtorkowy poranek, 28.06.2022r. grupy Kangurów i Smerfów wyjechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Dzieci obejrzały seans filmowy w Planetarium, spacerowały zielonogórskim deptakiem, aktywnie uczestniczyły w wystawie w Centrum Nauki Keplera oraz zwiedziły Ogród Botaniczny. Wycieczka długa i wyczerpująca, ale dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.   


Nagroda w konkursie „Moje ulubione drzewo”

Najstarsza grupa przedszkolna brała udział w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Kangury zdobyły II miejsce i w nagrodę wybrały się w czwartek, 23.06.2022r. do pobliskiego parku na warsztaty terenowe pt. „Jakie to drzewo”. Panie z Urzędu Miasta zapoznały dzieci z nieznanymi gatunkami drzew oraz zaproponowały dzieciom ciekawe gry. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej ciężkiej pracy.   


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

We wtorek, 21.06.2022r. najstarsza grupa przedszkolna „Kangurki” ostatni raz wystąpiła przed swoimi rodzicami. Uroczyste zakończenie roku odbyło się na naszym przedszkolnym podwórku. Pogoda dopisała a dzieci spisały się na medal, prezentując wiersze i piosenki. Było Tango, Kankan, „Leń”, „Kłamczucha”… Życzymy Starszakom udanych wakacji!


Koncert Agencji Artystycznej „Pro Musica”

Ostatni koncert w tym roku szkolnym z cyklu „Pokochaj muzykę i bajki” zatytułowany był „To nieprawda, że dinozaury wyginęły”. Dzieci zostały przeniesione w świat fantazji słuchając zabawnej historii, tym razem związanej z dinozaurami. Przeżycia estetyczne wzmocniły dwa instrumenty: flet poprzeczny i gitara elektryczna. Koncert został doskonale przyjęty przez nasze przedszkolaki, które bawiły się wspaniale przy muzyce i barwnej opowieści.


Przedszkolaki uczą się segregować śmieci

W środowe przedpołudnie odwiedziła nas pani Edyta z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance na temat segregacji śmieci. Przedszkolaki utrwaliły informacje dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Podczas spotkania był też czas na działania praktyczne, dzieci świetnie poradziły sobie z segregowaniem odpadów do worków

Czytaj więcej


Przedszkole bez zabawek

W maju grupa starszaków wzięła udział w innowacji pedagogicznej „Przedszkole bez zabawek”. Zachęcam do obejrzenia relacji z wydarzenia.


II miejsce w konkursie „Moje ulubione drzewo”

Bardzo miło jest nam poinformować Państwa, że praca „Miłorząb – najpiękniejszy jesienią” wykonana przez grupę IV (Kangurki), zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Gorzowa pt. „Moje ulubione drzewo”, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów”. https://um.gorzow.pl/edukacja-ekologiczna.html?news_id=2323 Dzieci w nagrodę wezmą udział w tematycznych warsztatach terenowych „Jakie to drzewo”, które zostaną przeprowadzone w czerwcu w gorzowskich parkach oraz otrzymają nagrody rzeczowe. Monika

Czytaj więcej


Dzień Ziemi 2022

W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „Tak, segregujemy!”. Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych zaprezentowały młodszym kolegom piosenkę pt. „W górę ręce wszystkie dzieci, które segregują śmieci” oraz poprosiły wierszem w imieniu planety o porządek i czystość, a średniaki zaśpiewały piosenkę o Leśnych Ludkach. Wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny o Dniu Ziemi wysprzątaliśmy śmieci, odpowiednio je segregując. Uroczystość zwieńczyły wyniki rodzinnego konkursu plastycznego

Czytaj więcej


Powitanie Wiosny w grupie Kangurów i Smerfów

Powitanie wiosny przez grupę Smerfów i Kangurków – 21.03. 2022 Na powitanie wiosny grupa Smerfów i Kangurków udała się do przepięknie położonego ośrodka Azyl w Mironicach. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych, których celem było pokrojenie warzyw na zupę gotowaną w kociołku na ognisku. Następnie dzieci odwiedziły zwierzaki w mini zoo (kozy, kuce i konika), które mogły dokarmić przywiezionymi przez siebie smakołykami. Wielką frajdą

Czytaj więcej