SZTUKO(S)TWORY

W maju Smerfy po raz kolejny wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sztuki. Tym razem budowaliśmy niezwykłe domy. Dzieci poznały fotografie Laurent’a Chehere’a, który w swoim cyklu fotomontaży „Latające domy” przedstawił domy z duszą z całego świata unoszące się w powietrzu. Prace te stały się inspiracją do warsztatów z przedszkolakami. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością dzięki czemu, z lekkich materiałów m.in. ze styropianu, stworzyły małe formy przestrzenne – ciekawe domy, które umieściły w mieście w niebie.

Agnieszka Werecka