Spotkanie z policjantem

W ramach realizowanej w grupie „Gumisiów” tematyki „Bezpieczna droga do przedszkola” w dniu 22 września odbyło się spotkanie z policjantem, panem Rafałem Stańko, który jest tatą naszej Zuzi. Poświęcone ono zostało nie tylko promowaniu prawidłowego sposobu poruszania się po ulicach, ale także unikaniu zagrożeń w kontaktach
z nieznajomymi osobami.
Pan Rafał przeczytał dzieciom bajkę o „Wilku i siedmiu koźlątkach”, a potem wspólnie rozmawialiśmy o tym, że
w każdej sytuacji, gdy zaczepia nas ktoś obcy, należy zachować szczególną ostrożność i poinformować o takim wydarzeniu swoich rodziców.
Na zakończenie spotkania nasz gość rozdał dzieciom upominki, a następnie pozował ze wszystkimi chętnymi „Gumisiami” do zdjęć indywidualnych. W podziękowaniu za wizytę i prezenty dzieci zaśpiewały policjantowi piosenkę pt. „Kolorowe światła”.
To bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich!

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>