Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Również w tym roku, a dokładnie 22 stycznia w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie Pani Dyrektor Ewa Bandkowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, po czym zaprosiła zebranych na występy naszych przedszkolaków oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W pięknie udekorowanej sali, dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprezentowały piękne programy artystyczne. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Oprócz montażu słowno- muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała.

Po występach przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi wcześniej w przedszkolu. Były to piękne laurki z życzeniami ze zdjęciem swojej wnuczki lub wnuczka, pierniczki i inne. Następnie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do poczęstunku, który stanowiły owoce i zdrowe soki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami święta swoich gości. Poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>