Robimy kukiełki

Gumisie w zeszłym tygodniu poznali bajki a wraz z nimi morały jakie z nich płyną. Mówiliśmy, że dobro zawsze zwycięża, prawda zawsze wychodzi na jaw, należy pomagać, nie ufać obcym…. Dzieci chętnie słuchali starych, znanych nam od lat bajek, śledzili losy bohaterów i utożsamiali się z nimi. Podczas rozmów nazywaliśmy  emocje bohaterów, mówiliśmy jak my czulibyśmy się w danej sytuacji oraz ocenialiśmy postępowanie głównych osób. Przedszkolaki przy pomocy pań wykonały także własne kukiełki, którymi później sami odgrywali scenki w naszym grupowym teatrzyku.

Anna Sywiec