Wizyta do księgarni gr. Kangurki

W dniu 18.11.2016r. dzieci z grupy Kangurków uczestniczyły w wycieczce do księgarni „Daniel” na pobliskim osiedlu. Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni. Przedszkolaki były zachwycone kolorowym światem książek-bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami. Pan w księgarni pozwolił dzieciom obejrzeć różne rodzaje książek i odpowiadał na liczne pytania zadawane przez młodszych czytelników. Na koniec spotkania Kangurki otrzymały małe książeczki do przeczytania w domu oraz wspólnie z Panią wybrały i zakupiły książkę do grupowej biblioteczki.
Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na placu przedszkolnym.

Anna Sywiec