Strażacy w naszym przedszkolu

W ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” najstarsza grupa, dnia 26.10.2016r., spotkała się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że gaszenie pożarów jest jednym z elementów codziennej pracy strażaków. Do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, pomoc w uwalnianiu poszkodowanych w wypadkach i likwidacja skutków wypadków samochodowych , udzielanie pomocy w miejscach, które są trudno dostępne. Strażacy pomagają również w ratowaniu zwierząt , a ciekawostką było opowiadanie Strażaka o ratowaniu sarenki przed groźnymi psami.
Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i mogły się popisać znajomością numerów alarmowych.
Ogromną radością dla dzieci było oglądanie wyposażenia wozu strażackiego, który zajechał na nasze podwórko i który pozwolono obejrzeć dzieciom od wewnątrz.
Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Poprzez takie spotkania uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.

Joanna Korosteńska