Mali aktorzy w wielkim teatrze

10 maja 2017 r. nasi aktorzy z kółka teatralnego przy wsparciu kolegów z grupy IV wzięli udział w XVI Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych pod hasłem „Kreatywny i twórczy przedszkolak”.
Dla większości dzieci był to pierwszy wysęp na deskach prawdziwego teatru.
Dzieci zaprezentowały się w inscenizacji muzyczno- ruchowej pt. „Letnia burza”, której tematem przewodnim była oczywiście burza. Aktorzy wcielili się w postacie: dzieci, deszczowych kropelek i piorunów. Mali aktorzy są również współtwórcami widowiska ponieważ pomagali w układaniu scenariusza oraz choreografii do przedstawienia. Próby poprzedzone były „burzą mózgów”, na której zebraliśmy ciekawe pomysły dzieci, a później je realizowaliśmy.
Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem brały udział w próbach przedstawienia, a dzień występu dostarczył im wiele radości i wspaniałych emocji.
Statuetka, którą otrzymaliśmy dla przedszkola świetnie się prezentuje w naszej witrynie trofeów.

Joanna Korosteńska