Kto soki pije, ten długo żyje!

Wszyscy dobrze wiedzą, jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku je polubić. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze.
Dlatego raz w tygodniu w naszym przedszkolu odbywają się ,,środy sokowe” podczas których dzieci mogą samodzielnie nalać sobie sok i posmakować soku wyciskanego z naturalnych owoców. Wszystkim dzieciom się to bardzo podoba, a rodzice mogą być spokojni o zdrowie swoich pociech.

W każdy piątek odbywają się także śniadania w formie ,,szwedzkiego stołu”. W innowacji, jaką wprowadziliśmy od nowego roku szkolnego biorą udział dzieci ze wszystkich grup w przedszkolu. Przedszkolaki samodzielnie wykonują kanapki podczas śniadania. Dzieci mają do wyboru warzywa, sery, wędliny, dżemy i jajka. Mogą one same zdecydować z czym chcą zjeść kanapkę. Dzieci są zachwycone nowym sposobem podawania śniadania. Kanapki sporządzone według własnego pomysłu smakują lepiej. Nawet największe niejadki zjedzą swoją porcję z apetytem.

Agata Tumicka