Książki czytamy i o zasady dbamy

W środę 17 maja 2017 r. grupa Kangurków udała się na trzecie z kolei zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej zatytułowane BASIA I WOLNOŚĆ, prowadzone w oparciu o książki Zofii Stadnickiej o takim samym tytule.
Zajęcie miało formę warsztatów, w trakcie których dzieci przypomniały sobie do czego potrzebne są nam zasady i wolność .Główną bohaterką książki jest Basia, która przy okazji wizyty w muzeum dowiaduje się, jaka jest różnica między zakazami a zasadami i na czym polega wolność. Książka ta pokazuje, że świat nie byłby taki wspaniały, gdyby każdy spełniał swoje widzimisię i nie patrzył na innych, że warto postępować tak , aby wszyscy byli zadowoleni i nikt nie został pominięty lub skrzywdzony.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, chętnie się wypowiadały, odgrywały scenki oraz rysowały znaczek z wymyśloną przez siebie zasadą.
Pięknie dziękujemy pani Ani Giniewskiej za tak pouczające zajęcia.

Joanna Korosteńska