Kangury witają Straż Miejską

18 listopada w naszej grupie gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej: Panią Małgorzatę Strzałkowską. Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Bezpieczny przedszkolak”, w którym wezmą udział przedstawiciele grupy Kangurków. Podczas pogadanki przedszkolaki zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Kangurki miały okazję wykazać się wiedzą, na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Pani Małgosia krok po kroku zaprezentowała dzieciom bezpieczną postawę „żółwia” podczas spotkania z obcym psem, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Przedszkolami z ogromnym zaangażowanie przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję. Nasz gość przypomniał także zasady dotyczące kontaktów z nieznajomym. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.
Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za wizytę w naszym przedszkolu.

Anna Sywiec