KANGURKOWE SZTUKO(S)TWORY

W czwartek 22 października grupa „Kangurków” wzięła udział w pierwszych zajęciach II edycji warsztatów „Sztuko(s)twory” odbywających się w Miejskim Ośrodku Sztuki.
Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Cykl obejmuje 4 spotkania (październik – listopad 2015 i styczeń – luty 2016). Prowadzącą jest pani Agnieszka Kowalska- Kucharzyk, która zajmuje się malarstwem i edukacją artystyczną.

Podczas pierwszych zajęć odwiedziliśmy „Liniową Krainę”, a także jej mieszkańców.
Dzieci stworzyły wielkoformatowy rysunek krainy wykorzystując różne narzędzia rysunkowe.
Mieszkańców krainy wykonały z papieru i drucików.
Celem zajęć było:
– pobudzenie wyobraźni i kreatywności,
– rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka,
– poznanie nazwy linia i kreska – podstawowego środka wyrazu plastycznego,
– stworzenie kompozycji złożonej z kresek i linii,
– rozwijanie umiejętności współpracy,
– wyrażanie linią kształtu.

Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i okazało się, że są bardzo kreatywne.
Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, a dodatkową atrakcją był dojazd tramwajem, ponieważ wiele dzieci jechało tym pojazdem po raz pierwszy w życiu.