KANGURKI W ŚWIECIE BŁĘKITU

Dnia 12.11.2015 r grupa Kangurków ponownie udała się do Miejskiego Ośrodka Sztuki  na zajęcia z cyklu  SZTUKO(S)TWORY.

Zajęcia rozpoczęliśmy od podziwiania obrazu  abstrakcyjnego Wassily’ego Kandinsky’ego pt. „Błękit nieba”.  Pani Agnieszka  zachęcała dzieci do wypowiedzi na temat jego treści, tak by stał się inspiracją do działań artystycznych.

Dzieci wypełniały szablony różnymi barwami za pomocą gąbki. Następnie zamalowywały dużą kartkę papieru różnymi odcieniami niebieskiego, za pomocą wałeczków i pędzli.

Ponowne działanie miało na celu wyzwolenie pomysłowości i kreatywności dzieci, ponieważ wcześniej namalowane plamy  przemieniały w fantazyjne zwierzątka, stworki.

Następnym krokiem było wycięcie stworków i przyklejenie na błękitną przestrzeń ogromnej kartki papieru. Na koniec dzieci mogły dorysować kredkami  pastelowymi  dowolne kształty i plamy według własnego uznania.

Przedszkolaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem i wielką radością, a efekt końcowy jest naprawdę imponujący.