I Miedzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 23.05.2017r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Pierwszy Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘Kids speak English’ organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 i 18. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Akademii im. Jakuba z Paradyża, którą reprezentowała dr Dorota Skrocka (dyrektor wydziału humanistycznego).
W jury zasiadały wykładowcy i lektorki języka angielskiego, które na co dzień pracują na uczelni: dr Magdalena Witkowska, dr Joanna Bobin oraz mgr Joanna Kordacz-Krawczyk. W zmaganiach językowych wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn reprezentujących gorzowskie przedszkola (PM 6, PM 7, PM 13, PM 17, PM 18, PM 23, PM 27, PM 30, PM 33). Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach, które miały na celu kształtowanie kompetencji językowych, nabywanie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz doskonalenie umiejętności językowych (rozumienie ze słuchu, mówienie). Zwyciężyła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 17, drugie i trzecie miejsce zajęli organizatorzy w kolejności PM 18 i PM 6.

Anna Sywiec