„BAJKOWE JASEŁKA”

Tradycyjnie w naszym przedszkolu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z najstarszej grupy przygotowują przedstawienie jasełkowe. Tak, też stało się i w tym roku. W środę, 20 grudnia, Kangurki zaprosiły rodziców i dzieci z przedszkola na „Bajkowe jasełka”. Tym razem do stajenki oprócz aniołów, pasterzy i Trzech Króli, pokłon oddać Dzieciątku przybyły także postacie ze znanych dzieciom bajek i baśni. Małego Jezusa witała Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, a także Calineczka. Nie zabrakło również pszczółki Mai, która oddała pokłon Jezuskowi od wszystkich mieszkańców łąki i Smerfetki niosącej życzenia od całej smerfowej rodziny. Dzieci świetnie zaprezentowały się w swoich rolach, a także przepięknie zaśpiewały przygotowane kolędy. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie życzenia, a dzieci podzieliły się opłatkiem z rodzicami. Myślę, że to przedstawienie prawdziwie wprowadziło nas w świąteczny nastrój i wszyscy na długo zapamiętają ten wieczór.

Agnieszka Werecka