ZAWODY DZIECI W RAMACH OTWARTYCH MISTRZOSTW GORZOWA W MINI SUMO

ORGANIZATORAMI byli:

– Ministerstwo Sportu i Turystyki RP w Warszawie

– Polski Związek Sumo,

– Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

-Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.

– Uczniowski Klub Sportowy „Mieszko” przy SP NR 5 w Gorzowie Wlkp.

CEL ZAWODÓW:

wyłonienie najlepszych uczestników w kategorii dzieci

– popularyzacja sumo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,

– promocja Miasta Gorzowa Wlkp. i województwa lubuskiego.

ZAWODY odbyły się 25.10.2014r. r. w hali sportowej I LO w Gorzowie Wlkp. ul. Puszkina 31

Walki odbywały się na dohyo (macie do sumo) na boso. Dziewczynki ubrane w stroje jednoczęściowe (body) lub spodenki (lacry) i koszulki; chłopcy w spodenki bez koszulek. Uczestnicy byli ubierani w pasy (mawshi) szkolne dla dzieci, które zabezpiecza organizator.

ZWYCIĘZCĄ jest ten uczestnik/czka, który/a doprowadzi przeciwnika do wypchnięcia poza koło o średnicy 4,55 m lub doprowadzi do dotknięcia inną częścią ciała niż stopa (np. kolanem, ręką, przewróci się itp.) walki zwykle trwają klika sekund.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i dyplom. Ten zawodnik, który wygrał otrzymał złoty medal, puchar i dyplom.

Nasze Kangurki reprezentowały Przedszkole w osobach : Zosia Gryszko, Amelka Augulewicz, Pola Żołędziejewska, Maja Fronczak, Marcel Stańko, Kacper Kasperski, Roksana Oleksa, Kalina Podyma, Weronika Dolinkiewicz, Zuzia Nowak, Ada Stachura i Julia Tumicka. Złote medale zdobyli Marcel Stańko, Zosia Gryszko i Weronika Dolinkiewicz.

GRATULUJEMY WSZYSKIM ZAWODNIKOM. BRAWO!!!!!

Bogusława Rogulska