PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr1 w dniu 18. 11. 2014r. „Smerfy” i „Kangurki” uczestniczyły w spotkaniu ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami.

Podczas swojej pierwszej wizyty przedszkolaki zapoznały się z budynkiem szkoły, klasą szkolną, wyposażeniem sal oraz pracownią komputerową.

Na znak integracji i przyjaznego nastawienia starsi koledzy zaprosili dzieci przedszkolne na swoje miejsca oraz zapoznali z podręcznikami i pomocami. Kolejnym elementem integracji były wspólne zabawy z elementem rywalizacji w szkolnej sali gimnastycznej. Ogromną radością dla „Kangurków” i „Smerfów” było spotkanie w szkole swoich kolegów, towarzyszy przedszkolnych zabaw w ubiegłych latach.

Odwiedziny te były dla przedszkolaków wspaniałą okazją do poznania środowiska szkolnego. Planujemy kolejne spotkania, aby ułatwić naszym wychowankom przekroczenie progu szkolnego, zniwelować napięcia i stresy związane z rozpoczęciem edukacji w nowym miejscu.