WYCIECZKA DO SCHRONISKA „AZORKI”

W dniu 18.10.2017 r. „Smerfy” i „Kangurki” odwiedziły schronisko dla zwierząt przy ulicy Fabrycznej w Gorzowie Wlkp. Dwa tygodnie przed wyjazdem, z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, ogłoszona została w naszym przedszkolu zbiórka jedzenia, koców i środków pielęgnacyjnych dla psów. Cieszymy się, że dzieci oraz rodzice wykazali tak duże zainteresowaniem i chętnie włączyli się do akcji. Głównym celem wycieczki było uwrażliwianie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie gotowości niesienia im pomocy. W trakcie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia przebywających w schronisku piesków oraz poznania zasad funkcjonowania tej instytucji. Oprowadzający nas po obiekcie pracownik opowiadał przedszkolakom, w jaki sposób trafiają tam zwierzęta, a także o zwyczajach wybranych czworonogów. Spotkanie z pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Wszystkie już dzisiaj zapewniają, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierząt nie wolno krzywdzić, a potrzebującym naszej pomocy – należy pomagać.

Wanda Dynkwald