Wycieczka do parku Dinozaurów

Dnia 19 czerwca 2017r nasze starsze przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.
W parku mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji, a największą była leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat, od pierwszych płazów , po ssaki i wreszcie ogromne budzące respekt dinozaury.
Wielkim zaskoczeniem i radością był dla nas wszystkich widok sarenek i lamy biegających pomiędzy modelami dinozaurów. Pojawiły się pod koniec ścieżki edukacyjnej i towarzyszyły nam już do końca wycieczki.
Wiele emocji wzbudziła zabawa w odkrywcę skamieniałych szczątków na placu zabaw z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura .
Następną atrakcją były zajęcia w „Dino-Clubie” podczas których dzieci wzbogaciły swą wiedzę o dinozaurach, mogły wykazać się inwencją twórczą w czasie malowania gipsowych figurek dinozaurów, obejrzały film animowany o dinozaurach.
Wróciliśmy do naszego przedszkola pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć .

Joanna Korosteńska