Spotkanie z policjantem

Dnia 22.05.2018 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. st. post. Katarzyną Węgrzyn. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Wyjaśniła dlaczego zawsze należy rozglądać się przed wejściem na jezdnię, oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci dowiedziały się także jakie zadanie dla zachowania bezpieczeństwa pełnią pasy oraz dlaczego podczas jazdy na rowerze należy zakładać kask i ochraniacze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami. Wszyscy zgodnie obiecali przestrzegać zasad bezpieczeństwa, także podczas wakacji. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pieczątkę ze znaczkiem LUPO.

Kinga Fołta