’Smerfy’ w muzeum

W ramach realizacji tematyki „Polska – mój dom” grupa „Smerfów” poznawała historię i zabytki Gorzowa Wielkopolskiego. W dniu 15 maja wybraliśmy się do Muzeum im. Jana Dekerta przy ulicy Warszawskiej, aby zwiedzić ten historyczny dla naszego miasta obiekt kulturalny. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem obserwowały wyposażenie willi  i eksponaty muzealne znajdujące się w gablotach, uważnie słuchały opowieści przewodnika,  a szczególnie legendy o „Białej Damie”, która z portretu „obserwuje” wszystkich gości. Wiele radości sprawił też dzieciom spacer po ogrodzie przylegającym do willi.  „Smerfy” zachwycały się jego wielkością, bogactwem zieleni, wijącymi się pośród drzew ścieżkami, które doprowadzały je do ciekawych zakamarków ogrodu. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, która w pewnym stopniu była dla nich ciekawą lekcją historii.

Wanda Dynkwald