Smerfy dokarmiają ptaki

Zima to pora roku, w której zwierzęta mają kłopoty ze znalezieniem pożywienia. Dzieci w naszym przedszkolu wiedzą o tym i pamiętają o dokarmianiu ptaków. Dlatego też dnia 10 lutego wybraliśmy się do Parku Róż, by tam odwiedzić i dokarmić zamieszkują te tam kaczki i gołębie.

Radości nie było końca, a dzieci były bardzo dumne z tego, że mogły w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu ekologii, a co najważniejsze dokarmić głodne zwierzęta. Podczas dokarmiania ptaków, dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.

Opieka nad zwierzętami kształtuje u dzieci gotowość działania na rzecz ochrony przyrody i rozbudza potrzebę kontaktu, kształtując właściwy stosunek do przyrody, a nasze pociechy zyskują przy tym poczucie, że robią coś dobrego.

Zapraszamy do galerii poniżej.