konkurs wiedzy o zdrowiu „Więcej wiem- bo zdrowo jem”

Dnia 12.06.2018 w kawiarence gastronomika odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu pod hasłem
„ Więcej wiem – bo zdrowo jem”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Smerfów: Laura, Lena, Leszek. Dzieci mogły wykazać się znajomością numerów alarmowych, umiejętnością dopasowania odzieży do pory roku oraz sytuacji. Podczas konkursu przedszkolaki musiały rozpoznać za pomocą smaku z jakiego warzywa lub owocu zrobiony jest sok. Wielką radość sprawiło dzieciom zadanie praktyczne, które polegało na wykonaniu owocowych szaszłyków. Dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu sprawności kulinarnych. Nad wszystkim czuwało jury, które bacznie przyglądało się poczynaniom naszych przedszkolaków. Oczywiście wszystkie zadania udało nam się wykonać poprawnie. Na zakończenie dzieci mogły skosztować słodkości przygotowanych przez uczniów Szkoły Gastronomicznej.

Kinga Fołta