Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe, o którym zawsze pamiętamy.

Ten dzień był podsumowaniem całego tygodnia pracy z dziećmi, który przebiegał pod kątem tematyki ekologicznej. Rozmawialiśmy z dziećmi o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu się na łonie natury.

Z tej też okazji najstarsze grupy: Smerfy i Kangurki wyposażone w kolorowe transparenty o tematyce ekologicznej odbyły przemarsz po mieście wykrzykując hasła promujące ochronę przyrody. Dzieci idealnie wywiązały się z zadania i były pełne entuzjazmu. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki, zbierając śmieci w najbliższej okolicy, których niestety nie brakowało.

Cała akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci przypomniały sobie, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by móc korzystać z jej uroków.

To był wspaniały dzień, który na długo zostanie przedszkolakom w pamięci.

Anna Sywiec, Agata Tumicka