Bajeczna księga Smerfów

Pod koniec października grupa Smerfów rozpoczęła udział w projekcie organizowanym przez magazyn „Bliżej Przedszkola”. Jest to II edycja akcji czytelniczo-pisarskiej, mającej na celu promowanie czytelnictwa oraz angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem. Dzieci razem z rodzicami wymyślają dalsze losy rozpoczętej opowieści pt.: „Ratujmy nasz dom” oraz tworzą ilustrację do wymyślonego fragmentu. Książka krąży po domach przedszkolaków, a na koniec nauczyciel odczytuje bajkę i wspólnie z dziećmi wymyśla jej zakończenie… Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi, jak potoczą się losy leśnych zwierząt i ich ukochanego dębu.

Monika Sadowska