Udzielanie pierwszej pomocy

przedszkole gorzow nr 6 pierwsza pomoc 032

Dnia 20.05.2021r. gościem w naszym przedszkolu była Pani Agnieszka Stando, mama naszego Michała- nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy.

Celem zajęć przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Dzieci miały także okazję udzielenia pierwszej pomocy na prawdziwym fantomie, który przyniosła Pani Agnieszka.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Anna Sywiec