Świąteczne wypieki Gumisiów

Nasze Gumisie włączyły się w wir świątecznych przygotowań i wspólnie ze swoimi paniami zabrały się do wypieków, a było to w czwartek 21 grudnia. Najpierw przygotowaliśmy miejsce pracy, zebraliśmy wszystkie składniki i oczywiście zagnietliśmy piernikowe ciasto, dokładnie według przepisu pani Kingi. Wszyscy założyliśmy przed pracą fartuszki i dokładnie umyliśmy rączki. Pod czujnym okiem pań dzieci wycinały ciasteczka foremkami ze świątecznymi motywami i układały je na blachach. Piekły się pod profesjonalnym okiem naszych znakomitych pań kucharek. Wkrótce w całym przedszkolu unosił się cudowny zapach pierniczków. Oczywiście najwięcej radości sprawiło dzieciom zdobienie pierniczków lukrem i kolorową posypką. Tyle było przy tym smakowania, lizania i podjadania, że w brzuszkach zabrakło miejsca na zupkę.
Po obiadku czekało nas jeszcze pakowanie pierniczków , bo każde dziecko chciało zanieś słodką niespodziankę do domu.

Ciekawe czy rodzicom smakowały nasze wypieki?

Joanna Korosteńska