Pierwszy dzień wiosny w grupie „Gumisie”

dav

Poniedziałek 22 marca był pełen emocji od samego rana, ponieważ pani Zima  w liście oznajmiła dzieciom, że uwięziła Wiosnę. Oświadczyła, że uwolni ją, jeżeli dzieci wykonają przysłane w kopertach zadania.

Pierwszym zadaniem było odgadnięcie wiosennych zagadek. Z tym dzieci poradziły sobie znakomicie. Natomiast drugie zadanie  sprawiło więcej kłopotu, ponieważ dzieci musiały wybrać spośród wielu obrazków  tylko te, które kojarzą się z wiosną. Wspólnymi siłami udało się to zrobić prawidłowo.

W trzecim zadaniu dzieci nauczyły się  zaklęcia przywołującego wiosnę , a następnie za pomocą pantomimy pokazywały budzące się ze snu zimowego zwierzęta i rośliny.

Czwarte zadanie było najłatwiejsze, bo dzieci musiały zaśpiewać dowolną piosenkę o wiośnie i zatańczyć układ „Taniec piskląt w skorupkach”.

Po wykonaniu zadań Wiosna została uwolniona i powitaliśmy ją tańcem z miotełkami. Pani Wiosna dała nam
w prezencie pudełko, a w nim materiały do wykonania bociana. Przedszkolaki z ochotą zabrały się do pracy.

Po obiedzie wszyscy chętnie uczestniczyli w inscenizacji  wiersza  J.Brzechwy „Przyjście wiosny”  z wykorzystaniem sylwet na patykach.

Bawiliśmy się wspaniale i cieszymy się, że Wiosna powróciła i nie myśli odejść.

Joanna Korosteńska