„Kodowanie na dywanie” w grupie Gumisiów

przedszkole gorzow nr 6 rycerze i ksiezniczki 022

     „Księżniczki i rycerze” – pod tym tytułem, w dniu 27 kwietnia, odbyły się w grupie „Gumisiów” kolejne zajęcia
z cyklu „Kodowanie na dywanie”.

       Rozpoczęły się powitaniem przy muzyce małych księżniczek i rycerzy. Pierwszym zadaniem dzieci było uważne wysłuchanie treści utworu „Zamek z kwadratów – wierszem zakodowany” i ułożenie w zespołach wzoru budowli na podstawie instrukcji zawartej w wierszu. Następnie, przedszkolaki połączyły się w pary mieszane. Rolą dziewczynki – księżniczki było doprowadzenie chłopca – rycerza do zamku,  z ominięciem przeszkód znajdujących się na wybranych polach kratownicy, np. czarownicy, smoka, potwora. Rycerz „sterowany” był dotykiem: głowa – krok do przodu, lewe ramię – skręt w lewą stronę, prawe ramię – skręt w prawą stronę. Zadanie wcale nie było łatwe dla naszych milusińskich, ale niektóre pary świetnie się zgrały i poradziły z nim sobie w bardzo szybkim tempie.

      W zabawie tanecznej „Na balu” dzieci słysząc brzmienie określonego instrumentu tworzyły pary, trójki, czwórki. Ostatnią aktywnością „Gumisiów” na zajęciach było indywidualne układanie zamku z kolorowych kubeczków (formy przestrzennej) według wybranego wzorca (kodu). Pracy było dużo, ale jeszcze więcej  satysfakcji z odniesionego  sukcesu.

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>