DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

Dnia 31 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu  „Dzień Bociana Białego”, jest to wyjątkowy ptak, ponieważ to nasz kraj wybrał sobie jako swoją ostoję.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wiele ciekawostek o bocianie min. co je, jak śpi, gdzie zakłada  gniazda i jaką drogę pokonuje do Polski.  Gumisie otrzymały również list od bociana Kajtka, w którym opowiedział dzieciom jakie zagrożenia czyhają na niego ze strony człowieka i jak dzieci mogą mu pomóc. Nie zabrakło także bocianich zabaw: przedszkolaki rozpoznawały bociani klekot, naśladowały bociani chód, układały puzzle. Zajęcia zakończyliśmy „Bocianim balem”.

Dzień ten był okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na  potrzebę ochrony tych ptaków.

Agnieszka Werecka