Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na przedszkolaka”, które odbyło się 27 kwietnia, to wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Gościem specjalnym naszych „Krasnoludków” był krasnal Hałabała, który zjawił się po to, aby sprawdzić, czy nasze maluchy zasługują na miano „prawdziwego” przedszkolaka. Zanim więc nasze trzylatki złożyły uroczystą przysięgę, musiały wykonać kilka zadań potwierdzających ich umiejętności – rozpoznawały owoce i warzywa, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także pięknie tańczyły. Wszystkim bardzo podobały się popisy dzieci i zgodnie uznali, że nasze „Krasnale” zasługują na miano „prawdziwych przedszkolaków”.
Po złożeniu przez maluchy ślubowania, Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „aktu pasowania”, po którym nasze kochane „Krasnoludki” stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Następnie odbyło się składanie życzeń, wręczanie dyplomów i prezentów dla każdego dziecka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort, który z wielkim apetytem zajadali zarówno mali, jak i duzi uczestnicy imprezy.
Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.
Od tej pory z wesołą piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

Organizator: Wanda Dynkwald