Krasnoludki i Gumisie na wycieczce!

Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego i lasu w Przyłęgu

Dnia 22 września grupa Krasnoludków i Gumisiów wraz z paniami wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego w Przyłęgu. Dzieci już od samego rana czekały z niecierpliwością na autokar. Dla Krasnoludków była to pierwsza podróż tym środkiem transportu. Przedszkolaki zostały oprowadzone po gospodarstwie, zobaczyły psa, kury, gęsi, a także króliki, które sami mogli nakarmić. To nie koniec niespodzianek, zwłaszcza dla męskiej części wycieczki. Możliwość zajęcia miejsca za kierownicą koparki była dla chłopców niesamowitym przeżyciem. Wszyscy wybrali się także na długi spacer do lasu w poszukiwaniu grzybów. Na zakończenie każdy skosztował pysznej kiełbaski z grilla i wesoło pobawił się na łonie natury.
Czas było jednak się już pożegnać. Z uśmiechniętymi buźkami wróciliśmy do naszego przedszkola w Gorzowie.

Anna Sywiec