Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1

Dnia 14.11.2018 dzieci z naszej grupy udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej. Była to pierwsza, ale nie ostatnia nasza wizyta w tej szkole. Celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem szkoły oraz z wybranymi pomieszczeniami w szkole. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sali lekcyjnej. Kangurki zobaczyły jak wyglądają sale, w których przebiegają zajęcia lekcyjne. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, która bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Dzieci mogły skorzystać ze sprzętu, który się tam znajdował i swobodnie się pobawić. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy była szkolna stołówka oraz miejsce, które bardzo interesowało naszych przyszłych uczniów, czyli szkolna biblioteka. Na zakończenie poszliśmy do świetlicy szkolnej. Kangurkom podobało się każde miejsce, chętnie tam jeszcze wrócą, żeby zobaczyć co jeszcze dzieje się w szkole. Bardzo dziękujemy Pani Marcie Szymkiewicz, nauczycielce klas 1-3, która towarzyszyła nam w czasie wycieczki po szkole.

Kinga Fołta