Warsztaty w muzeum Lubuskim im. J. Dekerta

Dnia 25.09.2018 grupa Kangurków wybrała się do Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta na warsztaty pt. „Gorzów moje miasto nad Wartą”. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznać historię powstania naszego miasta Gorzowa Wlkp. Przedszkolaki dowiedziały się co oznaczają kolory znajdujące się na fladze i herbie Gorzowa. W trakcie zajęć poznaliśmy także legendę o Żelaznej rybie oraz legendę o Smokach nad Gorzowem. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały flagi Gorzowa (dobierały kolory w odpowiedniej kolejności), a także poznały najstarsze i najważniejsze zabytki znajdujące się w Gorzowie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał obrazek przedstawiający charakterystyczne miejsce w Gorzowie. Zadaniem dzieci było nazwanie wybranego miejsca i pokolorowanie obrazka. Myślę, że po dzisiejszym dniu każdy przedszkolak doskonale już zna historię naszego miasta Gorzowa Wlkp.

Kinga Fołta